צרו עמנו קשר: 03-6567070

  פגישת יעוץ
  הערכת שווי התביעה וסיכוייה
  הגשת תביעה
  לתביעה נצרף חוות דעת רפואית
  קבלת פיצויים
  במקביל להליך המשפטי ננהל משא ומתן

  קניית דירה

  רוב האנשים אינם נוהגים לבצע עסקאות מקרקעין על בסיס יומי. עסקאות מקרקעין כרוכות בסכומי כסף משמעותיים ביותר, הנאמדים בעשרות אלפי דולרים אשר כל טעות בהם יכולה להסב לקונה נזקים עצומים. לפני קניית דירה, על הקונה להבטיח לעצמו שני דברים: ראשית, שהדירה מתאימה לצרכיו ושיהיה לו טוב לגור בה לאורך זמן ושנית, שהוא מסוגל להבטיח את זכויותיו בנכס. על מנת להבטיח שכל הזכויות הרשומות בנכס, אכן עברו לקונה, יש צורך בשכירת שירותיו של עו"ד קניית דירה המומחה בתחום. חשוב להדגיש, שרכישת דירה ובפרט דירה מקבלן טומנת בחובה מכשולים מסוימים, שללא ידיעת החוק עשויים להוות מוקש עבור הקונה.

  עו"ד קניית דירה – מה חשוב לבדוק?

  לפני רכישת דירה, בראש ובראשונה חשוב לוודא כי הנכס אותו מתכוונים לרכוש רשום בטאבו על שם המוכרים. טאבו הינו מסמך חשוב המכיל פרטים רבים על הנכס, כגון: בעלות, אזהרות שונות ועוד. הטאבו מהווה את תעודת הזהות של הנכס ומסייע לבדוק אותו לפרטי פרטים, למשל: במקרה בו מוטלים על הנכס עיקולים שונים ייתכן ועו"ד קניית דירה ימליץ לא להמשיך בעסקה, או- במידה ולא מופיעה על הנכס הערת אזהרה המחייבת את בעל המקרקעין לא לעשות בנכס עסקה כלשהי ייתכן ובעסקה יהיה סיכון כלשהו וכן הלאה. במידה ונתקלים בקושי או סיכום יש לפנות לעורך דין גדעון פישר .

  יהיו מקרים בהם עו"ד קניית דירה ימליץ לא להסתפק רק בבדיקת הנוסח בטאבו אלא לגשת למחלקת תכנון ובניה ברשות המקומית על מנת לקבל תמונה שלמה לגבי הנכס. לעיתים כך יתגלו פרטים נוספים המקשים על סגירת העסקה, כגון: זכויות בניה בלתי מנוצלות וכדומה.

  בנוסך לבדיקת הנכס בטאבו, יש לבדוק האם רובצת משכנתא על הנכס ומה היתרה לסילוקה. במידה והתגלתה משכנתא הרשומה לטובת בנק ממנו קיבל המוכר הלוואה, יש לדעת בוודאות מה היתרה לסילוקה או להסירה באופן עצמאי לפני החתימה על הסכם המכר.

  מצבים נוספים הטעונים בדיקה

  קונה המעוניין לרכוש מגרש או קרקע לבנייה צריך להתייעץ עם עו"ד לגבי זכויות הבניה ועד כמה ניתן לנצלן, מי מבצע את עבודות הפיתוח מסביב לבניין, האם ישנן הערות על המגרש וכדומה. קונים המעוניינים לרכוש דירה בבית משותף צריכים לבדוק את מצב רישום הבית, התקנון וצו הרישום הקיים, האם ישנן חריגות בניה, האם יש סכסוכים משפטיים בבניין ועוד. המסקנה העולה מנתונים אלו היא שכיוון שיש לבדוק פרטים רבים לפני סגירת עסקת הנדל"ן- מומלץ לבצע את התהליך בסיועו של עו"ד מומחה.