צרו עמנו קשר: 03-6567070

  פגישת יעוץ
  הערכת שווי התביעה וסיכוייה
  הגשת תביעה
  לתביעה נצרף חוות דעת רפואית
  קבלת פיצויים
  במקביל להליך המשפטי ננהל משא ומתן

  האם הנך זכאי להגיש תביעה לביטוח לאומי על תאונת עבודה?

  זה לא משנה כמה אמצעי זהירות המעסיק שם במקום העבודה, תאונות עבודה יכולות לקרות והסיבות לתאונות עבודה נוצרות מסיבות שונות. הפציעות שעשויות להיגרם בעקבות תאונות עבודה משתנות החל מפציעה קלה של חתך ועד למקרי מוות. אם חווית פציעה במהלך עבודתך, ואתה סובל מהפציעה ייתכן שתוכל להגיש תביעה לקבלת פיצויים על הנזק שנגרם לך. כמו כן, אם מדובר במקרה קשה יותר, שבן משפחה התלוי בפרנסתו של עובד שנפטר בעקבות תאונת עבודה, אותו בן משפחה או בני משפחתו של הנפטר יוכלו לבקש פיצויים עבור הנזק שנגרם ואובדן כושר ההשתכרות.

  על אילו סוגים של פציעות ניתן להגיש תביעה?

  אם נפגעת בזמן העבודה או בדרך או בחזרה מהעבודה, הנהלים שהועברו אליך בזמן העבודה מסוכנים, אתה עובד עם ציוד שהוא מתוחזק בצורה לקויה או ציוד פגום, עובד בסביבה עם חומרים רעילים, נפילה בזמן עבודה, עבודה בסביבה רועשת ומזיקה, ההדרכה שהעבירו לך איננה מספקת או אינה תקינה, תקיפה בזמן העבודה או רשלנות של עמיתיך לעבודה.

  כמה פיצויים אני יכול לדרוש במידה ועברתי תאונת עבודה?

  הפיצויים בגין תאונת עבודה משתנים בין אדם לאדם, ועל פי גורמים שונים שמשפיעים על ההחלטה עד כמה הנזק שנגרם לך חמור. כאשר אתה מגיש תביעה לביטוח הלאומי לקבלת פיצויים על נזק שנגרם לך, אלה יבחנו בעין מדוקדקת את הפגיעה שנותרה לך בעקבות התאונה ובדיקת מצבך הרפואי וההיסטוריה הרפואית שלך שקדמה לתאונה.לכן, חשוב להיערך היטב לפני הגשת התביעה לקביעת נכות מעבודה, ולהתייעץ עם עורך דין שייצג אותך בוועדה הרפואית.

  הגשת תביעה למוסד לביטוח לאומי כרוכה במספר רב של משתנים כך שלנפגע יהיה קשה להעריך את הפיצוי ואת סיכויי תביעתו לנכות. החישוב העיקרי עליו מבססים את הערכת הפיצוי הוא גובה אחוזי הנכות שנותרו לנפגע מעבודתו, בהתחשב בגילו, השכלתו, מקום עיסוקו וכיוב'.

  לצורך הערכת הפיצוי והתמודדות מול המוסד לביטוח לאומי יש לפנות לעורך דין הבקיא בתחום תאונות העבודה שיגן וילחם על זכויותיך.

  אם ברצונך להגיש ערעור על החלטת הוועדה הרפואית או שהמוסד לביטוח לאומי ערער על קביעת הוועדה, אילך לפנות לייעוץ משפטי בהקדם אחרת קביעת וועדת הערר תהיה סופית וניתנת לערער עליה בפרק זמן מוגבל לבית הדין לענייני עבודה ורק בשאלות משפטיות ולא רפואיות.